خانهپروژه ها و اقدماتپتروشیمی مهاباد

پتروشیمی مهاباد

پروژه پتروشیمی مهاباد:

راه‌اندازی سیستم مولتی 7 برای پتروشیمی مهاباد واقع در آذربایجان غربی توسط شرکت فنی و مهندسی تاسیساتی احمدی زر

پروژه پتروشیمی مهاباد یکی از پروژه‌های بزرگ و حرفه‌ای احمدی‌زر محسوب می‌شود. در این پروژه نصب و پیاده سازی اچ وک ها (HVAC) طبق زمان بندی 8 الی 9 ماه به طول انجامید. که شامل چیلر (Chiller)،هواساز، بخش بخار (Steam) و لوله کشی آب سرد و گرم می باشد. در نهایت نصب و پیاده سازی و تست های این مجموعه جمعا در 12 ماه انجام گردیده است.

چیلرها (Chiller):

چیلرهای این پروژه ظرفیت 1800 تن‌تبرید را دارا می‌باشند که شامل چیلرهای هوا‌خنک، چیلرهای آب‌خنک، کمپرسورهای رفت و برگشتی می‌باشد.

4 عدد دستگاه مدل EX (ضد انفجار) با ظرفیت 20 تن تبرید راه‌اندازی گردیده که برای واحدهای حساس پتروشیمی بکار گرفته می‌شود.

ظرفیت هواساز پتروشیمی مهاباد به میزان 64400 CFM می‌باشد که در حالت‌های گرمایشی و سرمایشی فعال است.

فن‌کویل‌های این پروژه دارای ظرفیت کل 48000 CFM است. این فن‌کویل‌ها در ظرفیت‌های 800،600،400 CFM از مدل‌های سقف توکار و زمینی استفاده شده است.

پروژه پتروشیمی مهاباد یکی از پروژه‌های پیچیده و عظیم شرکت احمدی زر می‌باشد. در این پروژه بدلیل نیاز ساختمان آزمایشگاه به 100 درصد FreshAir (هوای تازه) و آنتی‌باکتریال بودن آن و همچنین استفاده از این تکنولوژی برای سایر ساختمان ها و واحدها از پیچیدگی خاصی برخوردار بوده است.

در ساختمان آزمایشگاه پتروشیمی مهاباد، 3 دستگاه پنل خارجی VRF ال جی (LG) مدل مولتی وی (Multi-V) نصب گردیده است. همچنین از 15 دستگاه پنل سقفی کاستی چهارطرفه جهت تهویه بهتر و بهینه هوای داخل ساختمان استفاده شده است.

نکته قابل توجه اینکه هواسازهای ساختمان آزمایشگاه پتروشیمی مهاباد بعلت لزوم وجود رطوبت در هر یک از آزمایشگاه ها بصورت مجزا و متفاوت، قابلیت تنظیم رطوبت را دارا می باشند.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای نشانه‌گذاری شده‌ با * ضروری می‌باشد.